Okna PVC, drewniane czy aluminiowe? Stojąc przed takim dylematem na pewno trudno jest podjąć właściwą decyzję o zakupie stolarki okiennej.
Wszystkie trzy wymienione rodzaje okien prawie nie różnią pod względem użytkowym. Mają podobne współczynniki przenikania ciepła, jednakowe możliwości funkcjonalne, każdy rodzaj okien wyposażony jest praktycznie w ten sam rodzaj okuć jak również pakiet szybowy. Decyzja ostateczna to kwestia gustu oraz indywidualnych preferencji Klienta.
Okna drewniane
Okna drewniane - trwałe, o dobrych parametrach izolacyjności termicznej. Drewno nie poddaje się nagrzewaniu podczas słonecznych dni, dlatego profile Softline nie wykazują zmienności wymiarów. Nadają każdemu domowi niepowtarzalny wygląd. Okna drewniane wymagają jednak okresowego odnawiania. Zalecane jest odnawianie okien drewnianych, co 5 lat!
Okna PVC
Okna PVC – równie eleganckie jak okna drewniane, ale cieszą się największą popularnością wśród Klientów, co jest niewątpliwie wynikiem ich dobrej ceny jak również łatwości konserwacji oraz bezproblemowego użytkowania. Poza zwyczajnym myciem nie wykazują potrzeby dalszej konserwacji. Ramy z tworzywa są odporne na korozję, pleśnie. Produkty oferowane w technologii PVC są także dostępne z okleinami drewnopodobnymi. Zastosowane w tym przypadku profile posiadają zalety nowoczesnego surowca budowlanego o naturalnym i dekoracyjnym wyglądzie drewna. Odznaczają się wyjątkową trwałością na działanie promieni słonecznych oraz wpływów atmosferycznych. Łatwo utrzymać je w czystości.
Okna aluminiowe
Okna aluminiowe - eleganckie i jednocześnie długowieczne. Profil aluminiowy jest przeznaczony do produkcji stolarki o dużych gabarytach i w związku z czym stolarka aluminiowa nie jest popularna w budynkach jednorodzinnych, znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie użyteczności publicznej. Stolarka aluminiowa jest wykonywana na indywidualne zamówienie i posiada dość wysoką cenę. Profile aluminiowe wykazują wysoką izolacyjność termiczną, a wykonane z nich okna i drzwi są stabilne, estetyczne, odporne na zmienne czynniki atmosferyczne oraz nie wymagają dużych zabiegów pielęgnacyjnych. Aluminium ma szerokie zastosowanie zarówno w prostych elementach, jak i skomplikowanych przeszklonych konstrukcjach, fasadach biurowców czy też ogrodach zimowych.