Kolor ma znaczenie…czyli bądź trendy również latem

Epoka czarno-białej telewizji, szarości na ulicach, kamuflowania wyglądu pod ciemnymi ubraniami minęła już dobrych kilkanaście lat temu…Teraz króluje bogactwo kolorów i kształtów tak w świecie mody, motoryzacji, aranżacji wnętrz jak i okiennych wariacji.


Dlaczego tak się dzieje, że odważne i zdecydowane kolory zieleni, granatu czy ostrej czerwieni dominują? Czy to podążanie za wyzwaniami mody, za tym co nowe, inne…? Czy to tylko ciekawość?

Jak dowodzą liczne badania wpływ kolorów na każdego z nas jest ogromny. Barwa odgrywa rolę tak w przypadku naszego osobistego wizerunku, zwyczajów konsumenckich jak i samopoczucia oraz nastroju. Z tego względu nasz wewnętrzny spokój i harmonia oraz energia i radość życia są często rezultatem właściwego a często nieświadomego doboru otaczających nas barw. Warto więc znać ich znaczenie, by poprzez odpowiednią aranżację i grę kolorami, zamanifestować swoją indywidualność. Poznanie i zrozumienie istoty konkretnego koloru i jego związku z naszym zachowaniem z pewnością pozwoli na pełniejsze wykorzystanie naszego potencjału.

Dlatego tak ważne jest by zwracać uwagę na swoje własne upodobania podczas doboru barw ścian w mieszkaniu, rodzaju oświetlenia, wzoru tapety czy okien w pomieszczeniu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić sobie dobre i kolorowe widoki na przyszłość.

Kolorowa stolarka, różne barwy od wewnątrz a różne z zewnątrz, nietuzinkowa i śmiała kolorystyka jest trendy i może stanowić idealne uzupełnienie aranżacji wnętrz. Perfekcyjnie dobrana barwa okien w mieszkaniu może komponować się z jego wykończeniem i dodatkami.

„ W przypadku okien z PVC wybór spośród 25 folii Renolit, które posiadamy w swojej ofercie, stwarza możliwość indywidualnego kształtowania aranżacji wnętrz oraz komponowania wyglądu pomieszczeń w zależności od własnych gustów i upodobań. Obecnie zachowania konsumenckie potwierdzają, iż biel nie jest koniecznością, a klienci coraz chętniej decydują się na stolarkę w kolorach drewnopodobnych, niebieskiego, zieleni, a nawet czerwieni. Podobną tendencję obserwujemy w przypadku okien aluminiowych. W tym przypadku bogata paleta kolorów RAL i drewnopodobnych pozwala na indywidualne dostosowanie stolarki aluminiowej do stylu i charakteru  każdego budynku. Nowoczesne rozwiązania technologiczne stanowią odpowiedź właśnie na zapotrzebowanie rynku na nowoczesność, innowacyjność, w tym wypadku również niekonwencjonalne pomysły w zakresie kolorystyki stolarki.” – mówi Rafał Gierszewski, dyr. ds. handlowych w DRUTEX S.A.

Jeśli wierzyć wynikom  wielu badań, to okazuje się, że osoby wybierające produkty w kolorze niebieskim cenią sobie spokój,  relacje międzyludzkie bardziej aniżeli karierę i sławę. Czarny kolor oznacza  silną potrzebę podkreślenia swojej wyższości wobec innych, ale równocześnie to magia, czar i tajemnica. Działa wspierająco, inspirująco, ale także ochronnie i dlatego wskazany jest dla osób niezależnych, opanowanych, pełniących funkcje kierownicze. Kolor czerwony jasno wskazuje, że osoba, która decyduje się na przewagę czerwieni w pomieszczeniu  jest temperamentna. To kolor żywy, widoczny i pobudzający. Dlatego często wskazany jest dla przemęczonych, ospałych, pozbawionych woli walki i spragnionych sukcesu.  Kolor  fioletowy jest najczęściej wybierany przez miłośników wszystkiego, co piękne i oryginalne. To niezwykle łagodny kolor, polecany osobom pragnącym ciszy i spokoju. Wybierając żółte okna, żółte wnętrza nie chcemy pozbyć się drzemiącego w nas dziecka. Żółty wywołuje radość i pobudza do życia. Jest najjaśniejszym kolorem, swoistym zastrzykiem pewności siebie. Z tego względu poleca się go osobom, które unikają podejmowania decyzji, ale jego przesyt powoduje jednak irytację.

Kolorystyka, którą się otaczamy, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. To odpowiednie kolory podnoszą poziom  energii. Barwy pobudzają lub wyciszają, dodają energii lub przygnębiają, inspirują, bądź rozpraszają. Kolory przyjmują też niezliczone kształty. Sprawiają, że nasze pomieszczenia nabierają zupełnie indywidualnego stylu, przestrzeń zyskuje metrażu lub staje się mniejsza i kameralna. Połączenie kształtu i koloru decyduje o charakterze wnętrza.

„Współczesny rynek stolarki okienno-drzwiowej to zupełnie inny rynek aniżeli kilka lat temu. Inne są potrzeby klientów, inne możliwości oferują producenci. To rynek, który również podąża za modą. Dlatego właśnie tak dużym powodzeniem cieszą się okna o nieprzeciętnych, najróżniejszych kształtach. Nie można już mówić o oknach typowych. Wyobraźnia klienta już jest ponad to.

Drutex to potencjał wynikający z innowacyjności, nowoczesności technologicznej i profesjonalizmu działu badań i rozwoju. Dzięki takiemu zespołowi czynników jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom współczesnego klienta. Dzięki najwyższej jakości komponentów, śnieżnobiałemu profilowi wykonanemu w 100% z materiału pierwotnego, dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych w Polsce okuć tworzymy okna nie tylko o wielorakich kształtach i kolorach, ale przede wszystkim okna idealnie bezpieczne i rewolucyjnie energooszczędne. Badania potwierdziły, że osiągają one przenikalność termiczną na poziomie już 0,89 (W/m2K)*. Wychodzimy rynkowi naprzeciw. Tworzymy okna o  różnych wzorach, wielkości i kształcie – od tradycyjnych prostokątów, poprzez koła, trójkąty, trapezy, a nawet łuki. Dlatego zdobywamy zaufanie coraz większej grupy odbiorców. Dlatego możemy realizować tak śmiałe projekty jak hotel Hilton w Nowym Jorku.” – dodaje Gierszewski.

Okno dziś to wyraz indywidualności kupującego. Ich kształt i kolorystyka wyrażają charakter i stosunek do świata domowników. Należy jednak pamiętać, że okna to, poza walorami estetycznymi,  przede wszystkim bezpieczeństwo i energooszczędność. Dlatego tak istotne jest, aby przed zakupem przeanalizować oferty pod względem jakości produktu, jego funkcjonalności, ale także wiarygodności i rzetelności producenta. Ilość posiadanych certyfikatów, wyniki niezależnych badań i tradycja przedsiębiorstwa pokazują czy dane okno i dany producent są godni wyboru.

„Drutex to prawie 20 lat tradycji w produkcji okien…Dzięki zdobytemu przez lata doświadczeniu, kolejnym inwestycjom w park technologiczny i rozwój produktów, staliśmy się największym w Europie producentem stolarki. Jesteśmy liderem właśnie dzięki zaufaniu setek tysięcy klientów, którzy wybrali nasze produkty. To dla nas powód do dumy i z tego względu nie ustajemy w naszym dążeniu do doskonalenia stolarki. Kompleksowa oferta okien PVC, drewnianych i aluminiowych, drzwi czy fasad, to wyraz zaawansowania technologicznego i oczekiwań klientów kreujących się na przestrzeni lat.”- mówi Gierszewski.

Sprzedaż, montaż i doradztwo

Przed zakupem oferujemy profesjonalny pomiar, a po dokonaniu zakupu zapewniamy montaż najwyższej jakości.
Nasza wykwalifikowana kadra pracowników oprócz miej obsługi przy zakupie oferowanych przez nas produktów służy także fachowym doradztwem w doborze okien, drzwi, bram, rolet itp. w zależności od Państwa potrzeb.

Salon Sienkiewicza

Salon Wrocławska