Zabezpiecz się przed włamaniem… pomyśl o bezpiecznych oknach

Prawie co trzy minuty dokonywane jest włamanie, a ponad 70% włamań do domów odbywa się przez okna, w tym 50% przez te największe i najłatwiej dostępne, czyli drzwi balkonowe czy tarasowe.


W związku z tym kwestia bezpieczeństwa nie powinna być pomijana przy planowaniu budowy lub renowacji domu czy mieszkania. Warto zwrócić uwagę czy okna, na które się decydujemy już w standardzie oferują nam najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Obecnie producenci okien prześcigają się w podkreślaniu walorów swoich produktów proponując coraz większe możliwości zapewnienia odpowiedniej ochrony domownikom poprzez inwestowanie w nowoczesne systemy zabezpieczeń. Okazuje się jednak, że nie wszystkie rozwiązania są jednakowo niezawodne. Istotna jest wobec tego wiedza o tym, co decyduje o bezpieczeństwie w oknach.

Często bowiem nie zdajemy sobie sprawy, że priorytetem jest jakość okuć, standard ich wyposażenia oraz sam sposób okuwania. Ważna jest ponadto jakość szyb oraz stabilność samego profilu okiennego. Istotny wpływ na poziom bezpieczeństwa mają również rolety zewnętrzne, ponieważ utrudnią wtargnięcie intruza, wydłużając czas na interwencję ochrony. Rolety zewnętrzne zbudowane są z pancerza aluminiowego z pianką w środku oraz dodatkowych zabezpieczeń, które wpływają na wzrost odporności na włamania. W wielu rodzajach rolet istnieje również możliwość zastosowania dodatkowych zabezpieczeń, których celem jest uniemożliwienie podniesienia ich pancerza od zewnętrznej strony. Dzięki takim rozwiązaniom  jak: rygle automatyczne lub wieszaki blokujące zabezpieczenie przed włamaniem wzrasta. Dla wymagających ciekawą ofertą firmy Drutex są różnego rodzaju sterowniki pozwalające na przykład na opuszczanie lub podnoszenie rolet pod nieobecność domowników.

Co więcej, stopień bezpieczeństwa okna wyrażony jest m.in. ilością punktów ryglujących - grzybków i zaczepów. Umieszczenie grzybków na obwodzie ramy w kilku miejscach sprawia, że jej podważenie staje się trudne. Wobec tego, oczywistym jest, że im więcej grzybków- punktów ryglujących, tym trudniej sforsować okno i  tym stanowi ono lepszą ochronę przed włamaniem. To świadczy, że ich jakość w zakresie bezpieczeństwa jest najwyższa.

Drutex wychodząc naprzeciw nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie bezpieczeństwa okien wyposażył swoje  produkty w najnowocześniejsze na rynku, dostępne w ofercie MACO, okucia Multi Matic KS. Podstawowa zaleta okien wyposażonych w okucia Maco Multi Matic KS tkwi w ich zaawansowanym systemie zabezpieczeń związanym z osadzeniem czopów  utrudniających  włamanie na całym obwodzie okna oraz idealną stabilnością wynikającą z zastosowania wysokiej jakości materiałów. Dzięki wdrożeniu innowacyjnego rozwiązania Drutex już w  standardzie oferuje okna z dwoma czopami, współpracującymi zarówno z zaczepem utrudniającym włamanie jak również z zaczepem standardowym. Dwa czopy: na górze i na dole okna, to podwójne zabezpieczenie dla domu! Dzięki zastosowaniu nowych okuć ochrona przed włamaniem jest zagwarantowana w krytycznym punkcie okna, również w pozycji uchylnej.

Dodatkowo, dla zwiększenia bezpieczeństwa w domu, okna można wyposażyć w szyby bezpieczne, wówczas szanse intruza na dostanie się do środka są bardzo nikłe. Szyba to bowiem 80% powierzchni okna. Z tego względu  to czy dom będzie odpowiednio chroniony przed złodziejami zależy w dużej mierze również od niej. Szyba bezpieczna jest szybą laminowaną z zastosowaną trudno rozciągliwą folią PVB, co ogranicza możliwości włamywacza. Im więcej warstw szkła i im grubsza folia tym większe bezpieczeństwo.

Czasami włamywacz napiera na okucia tak długo, aż przesuną się po obwodzie okna, ustawiając klamkę w pozycji otwarcia. Wówczas bez problemu może wejść do środka. Dlatego tak istotną rolę odgrywają klamki antywłamaniowe na klucz lub przycisk, które uniemożliwiają przesunięcie podczas przykładania śrubokrętu lub klina. Ważna jest również funkcja blokady błędnego położenia klamki. Dlatego okna Drutex-u są wyposażone w taką blokadę, która zapobiega wypadnięciu skrzydła z okna oraz podnośnik skrzydła ułatwiający prawidłowe jego ustawienie podczas zamykania okna  i dzięki czemu przyczyniają się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w trakcie użytkowania. Co więcej, w połączeniu z wysokiej jakości profilem posiadającym specjalne zbrojenia stalowe w skrzydłach okiennych i ościeżnicach podwyższona jest jego stabilność i statyczność, a przede wszystkim nasz poziom bezpieczeństwa.

Należy pamiętać, że najlepsze okna muszą spełniać wiele funkcji. Co ważniejsze, muszą przede wszystkim zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo.

Sprzedaż, montaż i doradztwo

Przed zakupem oferujemy profesjonalny pomiar, a po dokonaniu zakupu zapewniamy montaż najwyższej jakości.
Nasza wykwalifikowana kadra pracowników oprócz miej obsługi przy zakupie oferowanych przez nas produktów służy także fachowym doradztwem w doborze okien, drzwi, bram, rolet itp. w zależności od Państwa potrzeb.

Salon Sienkiewicza

Salon Wrocławska